• امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
 • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
21

سرگشاده ای مشفقانه با آقای رئیسی دام عزه

 • کد خبر : 793
 • 14 خرداد 1400 - 22:11
سرگشاده ای مشفقانه با آقای رئیسی دام عزه

با سلام و احترام با توجه به وضعیت بوجود آمده در انتخابات پیش رو بر خود وظیفه دیدم به عنوان یکی از علاقمندان شما که دل در گرو انقلاب دارد، نکاتی را به عرض برسانم : در صورت پیروزی شما در انتخابات، به سبب کاسته شدن از تعارضات درون حاکمیت همچنین یکدست شدن آن و […]

با سلام و احترام

با توجه به وضعیت بوجود آمده در انتخابات پیش رو بر خود وظیفه دیدم به عنوان یکی از علاقمندان شما که دل در گرو انقلاب دارد، نکاتی را به عرض برسانم :

 • در صورت پیروزی شما در انتخابات، به سبب کاسته شدن از تعارضات درون حاکمیت همچنین یکدست شدن آن و همکاری حداکثری نهادهای انتصابی نظام با دولت جنابعالی، بدون شک شاهد بهبود نسبی اوضاع اقتصادی خواهیم بود.
  اما از آنجا که دولت حضرت عالی به سبب نیاز به راضی نگه داشتن تمامی نهادهای قدرت درون نظام دولتی ائتلافی خواهد بود، از توان ایجاد اصلاحات ساختاری گسترده ‏که تنها مسیر باقی مانده برای بازگشت امید به مردم نا امید است، برخوردار نخواهد بود.چرا که اصلاحات ساختاری نیازمند جراحی های عمیقی است که یقینا نمی‌تواند منافع بخش های بزرگی از حاکمیت را به صورت کنونی حفظ کند. همانطور که حضرتعالی در این سالها نتوانستید اصلاحات ساختاری درون قوه ‏قهریه را پیش ببرید، بنابراین کناره گیری شما در حمایت از کاندید غیرائتلافی جریان انقلاب، میتواند این نقیصه را برطرف کرده و نهادهای درون نظام را وادار به کوتاه آمدن از منافع حداکثری خود و همراهی با خواسته های حداکثری دولت آینده در پاسخ به نیازهای بر حق مردم کند
 • با وجود امکان بالای رأی آوری شما اما دولت آینده برای پیشبرد اهدافش نیاز به یک بدنه حامی قدرتمند حداقل ۵ میلیونی دارد تا بتواند این اهداف را دنبال کند، اما شخص شما حتی در صورت کسب رأی ۲۰ میلیونی از مردم باز هم از یک بدنه طرفداری منسجم برخوردار نیستید.کما اینکه این حقیر بعنوان یک فعال رسانه  تا به امروز حتی یک نفر را ندیده ام که طرفدار شخص شما باشد‌. رأی احتمالی ۱۰ تا ۱۵ میلیونی شما نیز نه از میان طرفداران که ناشی از رأی بدنه اجتماعی جناح اصولگراست که به شما بعنوان یک روحانی محترم که محل اجماع گروه های مختلف این جریان قرار دارد، رأی خواهد داد.در چنین شرایطی دولت شما از فردای روز انتخابات از معضل نبود یک بدنه اجتماعی منسجم رنج خواهد برد. معضلی که دولت ائتلافی روحانی نیز به علت برخوردار نبودن از آن هیچگاه نتوانست اعتماد به نفس لازم را بدست آورده و مردم را با برنامه هایش همراه کند.
  از این رو کناره گیری شما در حمایت از کاندیدی از جریان انقلاب که از چنین امکانی برخوردار است، می‌تواند این نقیصه را در دولت آینده برطرف کند.
 • با توجه به عملکرد شورای نگهبان در ردصلاحیت فله ای رقبای شما، بخش بزرگی از جامعه پیروزی شما را نتیجه مهندسی انتخابات به سود شما تلقی می‌کنند. هرچند اینجانب نسبت به علت ردصلاحیت های رخ داده ‏تحلیل دیگری دارم اما این یک واقعیت است که ادامه حضور و پیروزی احتمالی شما در انتخابات پیش رو همواره سایه مهندسی انتخابات را بر فراز دولت احتمالی‌تان نگه خواهد داشت.بنابراین کناره گیری شما از رقابت ها می‌تواند مشروعیت دولت آینده را نیز تا حدود زیادی افزایش دهد. قطع به یقین اگر شورای نگهبان اینگونه همه را از دم تیغ نظارت سلیقه ای خود نمی گذراند، شما رای لازم را داشتید، معتقدم این حرکت شورای نگهبان بیشترین آسیب را به وجهه و وزانت شما وارد آورده و مردم کف جامعه شما را کاندبد نظام و رهبری معرفی میکنند که به هر نحو ممکن باید رای بیاورد.
 • رد صلاحیت ‏رقبای شما، رقابتی بودن انتخابات را با چالش جدی مواجه ساخته و از همین رو در آستانه برگزاری این رویداد مهم شاهدیم که هیچگونه شور و نشاط انتخاباتی در میان گروه های سیاسی و توده های مردم ایجاد نشده، بلکه اکثراً نا اُمید و سرخورده هستند، کناره گیری شما می‌تواند گام شرافتمندانه ای ‏در جهت رقابتی تر شدن فضای انتخابات و دمیدن روح انصاف در کوره آن باشد.
 • مسئولیت شما طی ۲ سال گذشته در قوه قضاییه مجموعه امکانات رسانه ای را در اختیار شما قرار داده که رقبای شما در انتخابات پیش رو از آن برخوردار نبوده اند.شاید این طور پاسخ بدهید که روسای جمهور مستقر نیز در انتخابات دور دوم خود از این امکان برخوردارند و موقعیت ۴ سال قبل آقای روحانی در مقابل شما را برای مثال عنوان کنند، اما نباید این نکته را از نظر دور داشت که دولت به عنوان یک نهاد انتخابی و به نمایندگی از مردم از امکانات رسانه ملی استفاده کرده و در مقابل مسئولیت شما برآمده از ‏نهادهای انتسابی بوده است. بنابراین از این جهت نیز کناره گیری شما می‌تواند به عدالت نزدیک تر باشد
 • مورد آخر به مسائل پیش آمده حول آقای دکتر احمدی نژاد باز می‌ گردد. خیل کثیری از ارادتمندان آقای دکتر احمدی نژاد دل در گرو آرمان انقلاب اسلامی دارند، اما طی سالهای اخیر اصولگرایان تمام ‏سعی خود را به کار گرفته اند تا این خیل عظیم را که متعهد به شعارهای اصیل انقلاب همچون عدالت، ساده زیستی، حمایت از مستضعفین در داخل و خارج، پاکدستی و دوری از هرگونه فساد سیاسی و اقتصادی و استکبار ستیزی و … هستند را از دایره نظام حذف کنند.

کناره گیری شما در حمایت از کاندیدایی ‏که بتواند تا حدودی این عزیزان را با خود همراه کرده و دغدغه های آنان را در دولت آینده نمایندگی کند، می‌تواند مسیر تازه ای پیش روی جبهه انقلاب و دلگرمی این بدنه وفادار بگشاید.

به سبب عملکرد منصفانه شما در این ۲سال ریاست بر قوه قضائیه، شاهد بودم که اکثری از دوستان منصف و انقلابی ‏احمدی نژادی نسبت به حضرتعالی علاقمند گردیده و خدمات شما را پوشش خبری می دادند .

جناب آقای رئیسی، شما در حال حاضر به عنوان یک چهره عدالت خواه معرفی شده اید که به دنبال بسط عدالت علوی می باشد، همانطور که بر شما هم روشن است، فضای انتخابات رقابتی نیست و این با عدالت علوی و روحیه ای شرافتمندانه ای که تاکنون از شما دیده ایم، منافات دارد که در یک فضای یکطرفه و مدیریت شده پیروز شوید، لذا به عنوان یک علاقمند به شما خیرخواهانه استدعا دارم که زیر میز این مدل از مهندسی انتخابات بزنید و به اصلاح ساختار خراب قوه قضائیه با مدیریت مقتدرانه خود بپردازید !

‏از این رو هر چند انصراف شما در شرایط کنونی به سبب مشروعیت زدایی از انتخابات بصلاح نمیدانم، اما کناره گیری شما در هفته های پیش رو را اقدامی در جهت تأمین منافع ملی و نظام مقدسمان و امیدواری مردم به تعیین سرنوشت تحلیل می کنم.

به امید توفیقات روزافزون

امیر رضا آل حبیب

لینک کوتاه : http://khedmatjahadi.com/?p=793
 • نویسنده : امیر رضا آل حبیب
 • ارسال توسط :
 • منبع : جمعیت خدمتگزاران جهادی
 • 7180 بازدید
 • دیدگاه‌ها برای سرگشاده ای مشفقانه با آقای رئیسی دام عزه بسته هستند

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.