• امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
8

بیانیه اعلام موجودیت جمعیت خدمتگزاران جهادی

  • 12:01
  • 08 اردیبهشت 1400

جمعیت خدمتگزاران جهادی متشکل از جوانان انقلابی و عدالتخواه برای ورود به عرصه‌‌های سیاسی و اجتماعی کشور و در قدم اول حضور در انتخابات شورای شهر اعلام موجودیت کرد.

چهل و دو سال پیش با تکیه و تاسی مردم بر مفاهیم اسلامی و رهبری حضرت امام خمینی (ره) عمود خیمه ای بلند شد به بلندای استقلال و آزادی و در پس آن جمهوری اسلامی پدید آمد.
امروز پس از ۴۲ سال، آن نهال کوچک به برکت مجاهدتها و فداکاری ها ملت بزرگ ایران و خون شهیدان به درختی تنومند تبدیل شده که در جای جای عالم پنجه در پنجه زورگویان دارد. این مایه خوشبختی ملت ایران است که در این سال ها با تمام فشارها و تحریم ها، انقلاب اسلامی روز به روز قوی تر و دشمن نیز روز به روز به افول نزدیک تر شده است.
اکنون و در آستانه ورود به قرن پانزدهم شمسی، مرزهای انقلاب اسلامی به عرصه های فراملی گسترش یافته و جنگی تمدنی و تاریخی بین استکبار و جبهه مقاومت که متعیّن اسلام ناب محمدی بشمار می رود شکل گرفته است.
نسل سوم و چهارم انقلاب علاوه بر ایفای نقشی بی بدیل در این جنگ تمدنی، با نگاه راهبردی و تخصصی به ساخت درونی کشور باید مسائل و مصائب مدیریت داخلی را که در معیشت مردم نیز نمود عینی یافته، مرتفع نماید تا ضمن التیام بر آلام اقشار ضعیفِ جامعه، کارآمدی سازوکارهای نظام نیز ارتقا یابد.
برای تحقق این فرض و ضرورتِ واجب، نیاز است روحیه و تفکر انقلابی و اقدام جهادی در جامعه همچون دهه اول انقلاب گسترده شود و مسابقه دنیاطلبی و سهم خواهی متوقف گردد، ما معتقدیم که نسل سوم و چهارم انقلاب که با هدایتهای حکیمانه و آسمانی رهبر فرزانه انقلاب نضج گرفته‌اند، می‌توانند با تجمیع اراده‌ها همچون نسل اول و دوم، به وظیفه و تکلیف تاریخی و الهی خود در قبال مردم شریف ایران عمل نمایند.
برای این مهم، بایستی با عبور از مسائل فرعی و به رسمیت شناختن اختلاف سلیقه در تمامی حوزه ها بین جوانان به عنوان یک امر مسلم و حذف خطوط تصنعی و ساختگی بین جوانان مومن دلباخته ایران اسلامی، مسائل راهبردی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشور را برای جامعه جوان پویای کشور تبیین کرده و ضمن توجه به امر جذب حداکثری که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، این جبهه الهی را وسعت بخشید.
جمعیت خدمتگزاران جهادی، به پاس لبيکي ديگر به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبني بر حضور پرشور جوانان در عرصه‌هاي سياسي و اجتماعي کشور و اشاعه عدالت اجتماعی با نيروهاي معتقد و متخصص در حمايت و همسويي با اقشار مستضعف جامعه پا به عرصه انتخابات شورای شهر در طلوع گام دوم انقلاب مي‌گذرد و با الهام از منویات امامین انقلاب و با درک ضرورت به کارگيري توان و خلاقيت نيروهای جوان و متعهد به نظام و صیانت از خون شهدا و هدايت آن در جهت سازندگی و توسعه سياسي ـ فرهنگی فعاليت خود را اغاز کرده است.
اين جمعیت مهمترين ضرورتهای حضور خود را کمک به برخورد شفاف ديدگاهها و آراء موجود درجامعه و اتخاذ روند مثبت تعاطی افکار در قالب تشکلهاي مدني و نيز بسط و توسعه سياسي و همچنين ترويج روحيه عدالتخواهی و سازندگی در جامعه می داند.
جمعیت خدمتگزاران جهادی معتقد است که در بستر اجتماعی و مدیریت شهری، شایسته است از حضور افرادی بهره جست که بر مبنای نگرش کارشناسی در حوزه¬های مدیریت شهری و مسایل اجتماعی، صلاحیت لازم برای تصدی امور مربوطه از طریق شورای شهر و شهرداری¬ها را پیشاپیش احراز نموده باشند.
لذاست که انتخابات و انتصابات در امور شهری باید بر بستر صلاحیت¬های تخصصی و بر محور تجربه عملیاتی سالیان متمادی افراد و رعایت پاکدستی انجام و از سهم خواهی¬های رایج احتراز شود تا سلامت شهری، مسایل اجتماعی و امنیت روانی مردم قربانی رفتارهای سیاسی نباشد.
این جمعیت با الگو قرار دادن موازین پیش¬گفته، در صدد است تا در قالب فعالیت های انتخاباتی آتی، ضمن پایبندی به تخصص محوری و تعهدمداری، افرادی در عرصه مدیریت شهری ورود یابند که در حوزه مسایل مدیریت شهری و امور مربوط به شهرداری کلانشهرها دارای تجربه عملیاتی بلندمدت بوده و با کوله باری از اندوخته های ارزشمند وارد این عرصه شده¬اند. بر همین مبنا جمعیت خدمتگزاران جهادی در نظر دارد تا ضمن اعلام محورهای فعالیت، نامزدهای انتخاباتی که مزین به تجارب و ویژگی¬های مذکور هستند را به جامعه شهری معرفی نماید.
رجاء واثق داریم؛ این مجمع به برکت میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی علیه‌السلام، توفیق یابد تا ضمن توسل به وجود الهی و نورانی این امام همام، خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه امور خود قرار دهد. جمعیت خدمتگزاران جهادی تلاش دارد ضمن اعلام فعالیت دفاتر استانی خود، نسبت به گردهمایی بزرگ جمعیت پس از ریشه کنی ویروس منحوس کرونا اهتمام ورزد، تا شاید گامی هرچند کوچک در مسیر آبادانی کشور عزیزمان ایران برداشته شود.

لینک کوتاه : http://khedmatjahadi.com/?p=709
  • دیدگاه‌ها برای بیانیه اعلام موجودیت جمعیت خدمتگزاران جهادی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.